Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś

Jakie rośliny odstraszają komary i muchy?

17 lutego 2022

Znacznie większa część osób preferuje ciepłe miesiące od tych zimnych. Oczywiście, wśród społeczeństwa znajdą się prawdziwi zwolennicy jesieni i zimy, jednak na pewno fani wiosny i lata są w stanie przytoczyć znacznie więcej argumentów za pięknej ich ulubionych pór roku. Przede wszystkim wiosną wszystko budzi się do życia – i nam chce się bardziej żyć. Nie da się również ukryć, że promienie słońca mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Zdrowa dawka witaminy D możliwa jest do uzyskania w naturalnych sposób wyłącznie latem, gdy świeci piękne słońce. Niestety, są również minusy cieplejszych pór roku. Między innymi są to wszędobylskie insekty, od których aż roi się – nie tylko na dworze, ale i w domach! Jakie rośliny odstraszają komary i muchy?

Jak się pozbyć muszek owocówek?

Jedną z największych zmór wszystkich pań domu są uciążliwe muszki owocówki. Pojawiają się one wręcz chmarami latem, kiedy jest sezon na wszystkie pyszne owoce. Jednym ze skuteczniejszych sposobów na ich pozbycie się jest rozstawianie lepów lub słoików, do których można je zwabiać. Dobrym pomysłem jest również przechowywanie wszelkich owoców w lodówce. Niższa temperatura powoduje, że nie mogą one swobodnie się lęgnąć. Wiele osób poleca również odkurzenie ich przy pomocy odkurzacza. Zresztą nie tylko muszki owocówki są źródłem wielu trosk. Podobny problem jest ogólnie z wszelkimi owadami, takimi jak komary czy muchy. Warto posadzić koło domu chociażby rośliny odstraszające muchy, które są dość skuteczne w ich zwalczaniu.

jakie rośliny odstraszają komary

Jakie rośliny odstraszają komary i inne owady?

Najlepszym sposobem nad ochroną domostwa przed uciążliwymi komarami czy muchami jest inwestycja w rośliny odstraszające owady. W pierwszej kolejności wymienia się zazwyczaj lawendę. Rzeczywiście, to bardzo skuteczne rośliny, która odstraszają komary. Zapach zniechęca owady do pojawiania się w jej pobliżu. Dodatkowo, lawenda posadzona zaraz przy tarasie, wygląda naprawdę uroczo. Można również zasadzić ją w doniczkach i postawić na parapecie wewnątrz domu. Kolejnym kwiatem, który zbiera laury jeśli chodzi o odstraszanie namolnych much, jest pelargonia. Jednak nie każda jej odmiana jest równie skuteczna. Powinniśmy sięgać po pelargonię pachnącą. Kwiaty te wyglądają obłędnie, są w przeróżnych kolorach, dlatego każdy z pewnością dopasuje coś do swoich gustów. Warto sięgać po rośliny, które odstraszają komary, i są nie tylko skuteczne, ale również estetyczne i wpisują się w klimat naszego ogrodu. Przed każdym wejściem do domu powinna pojawić się również roślina odstraszająca komary. Najpopularniejszym gatunkiem w tej dziedzinie jest komarnica.

sadzonka orzecha włoskiego

Redakcja flora-net.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół pasjonatów roślin, aranżacji ogrodów oraz szeroko rozumianej tematyki budowlanej i wyposażenia wnętrz inspiruje do tworzenia harmonijnych i zielonych przestrzeni. Razem z nami odkryjecie tajniki ogrodowych aranżacji, praktyczne porady dotyczące roślinności oraz innowacyjne pomysły na wystrój wnętrz, tworząc wspólnie miejsce, gdzie natura splata się z estetyką i funkcjonalnością. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem budować otoczenie, które nie tylko ożywi przestrzeń, ale również wniesie radość i harmonię do Waszych domów i ogrodów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Nowoczesna fontanna ogrodowa
sadzonka orzecha włoskiego
ziemia w ogrodzie

Jesteś zainteresowany reklamą?

ziemia w ogrodzie