Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś

Jak rozmieścić obrazy na ścianie?

21 lutego 2022 Jak rozmieścić obrazy na ścianie

W obecnych czasach coraz więcej osób dba o odpowiednie udekorowanie swojego domu czy też mieszkania. W tym celu bardzo korzystnym rozwiązaniem będzie umieszczenie na ścianach różnego rodzaju grafik. Wiele osób zastanawia się, jak rozmieścić obrazy na ścianie w sposób jak najbardziej efektywny. Warto się tego dowiedzieć.

Kompozycja na ścianie

Jeśli chcemy rozmieścić obrazy na ścianie, musimy pamiętać, że powinny tworzyć odpowiednią kompozycję, która będzie się bardzo dobrze prezentowała. Dlatego warto o to w szczególny sposób zadbać. Podczas planowania zawieszania obrazów należy przede wszystkim zwrócić swoją szczególną uwagę na ich ilość oraz wielkość, ale także na dostępną na ścianie przestrzeń, a także jej otoczenie. Kompozycja, która ma być widoczna dla odbiorcy powinna się znajdować na wysokości jego oczu. Dzięki temu z całą pewnością będzie mogła się najlepiej prezentować.

Jak rozmieścić obrazy na ścianie

Jak rozmieścić obrazy na ścianie?

Bardzo istotnym aspektem podczas rozmieszczania obrazów jest również ich właściwe ze sobą zestawianie. Wśród różnych możliwości wieszania obrazów można wymienić następujące opcje:
– zawieszenie posiadanych przez siebie obrazów w linii prostej, a największy obraz będzie znajdował się w części centralnej,
– ułożenie obrazów w układzie A, w którym największy obraz będzie stanowił szczytowy punkt układu,
– zawieszenie obrazów w układzie kwadratowym, w którym największy obraz będzie stanowił punkt centralny.

Jak rozmieścić obrazy na ścianie? – Zasady wieszania obrazów

Gdy chcemy rozmieścić obrazy na ścianie, musimy kierować się przede wszystkim pewnymi uniwersalnymi zasadami. Najbardziej korzystnie wygląda zestawienie obrazów, które jest bardzo harmonijne oraz uporządkowane. Z całą pewnością ten widok jest bardzo przyjemny dla oka. Oprócz tego warto również pamiętać o zasadzie 2/3, która określa to, że pomiędzy ścianą a meblem powinna znajdować się dodatkowa przestrzeń. Dzięki temu obrazy zawieszane nad meblami będą się z nimi w bardzo dobry sposób komponować i zachwycać otoczenie swoim niepowtarzalnym wyglądem.

Jak rozmieścić obrazy na ścianie

Kształt wieszanego obrazu

Podczas rozmieszczania swoich obrazów na ścianach warto również zwrócić uwagę na ich kształty, ponieważ jest to bardzo ważny aspekt, który ma duży wpływ na odbiór całej kompozycji. Kształt, kolorystyka, a także układ obrazów na ścianie ma bardzo duży wpływ na wygląd całego wnętrza. Dlatego powinno to być w odpowiedni sposób dopasowane, aby dobrze na co dzień wyglądało. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie wybór obrazów, które posiadają dość regularne kształty. Wśród nich można na przykład wymienić kwadraty lub prostokąty.

Inteligentny dom

Redakcja flora-net.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół pasjonatów roślin, aranżacji ogrodów oraz szeroko rozumianej tematyki budowlanej i wyposażenia wnętrz inspiruje do tworzenia harmonijnych i zielonych przestrzeni. Razem z nami odkryjecie tajniki ogrodowych aranżacji, praktyczne porady dotyczące roślinności oraz innowacyjne pomysły na wystrój wnętrz, tworząc wspólnie miejsce, gdzie natura splata się z estetyką i funkcjonalnością. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem budować otoczenie, które nie tylko ożywi przestrzeń, ale również wniesie radość i harmonię do Waszych domów i ogrodów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Brązowa sypialnia aranżacje
Jak rozmieścić obrazy na ścianie
jak urządzić biuro

Jesteś zainteresowany reklamą?

jak urządzić biuro