flora-net.pl

Dom i Ogród

Ogród

Jak rozmieścić obrazy na ścianie?

W obecnych czasach coraz więcej osób dba o odpowiednie udekorowanie swojego domu czy też mieszkania. W tym celu bardzo korzystnym rozwiązaniem będzie umieszczenie na ścianach różnego rodzaju grafik. Wiele osób zastanawia się, jak rozmieścić obrazy na ścianie w sposób jak najbardziej efektywny. Warto się tego dowiedzieć.

Kompozycja na ścianie

Wszystkie obrazy, które planuje się zawiesić na ścianie powinny tworzyć odpowiednią kompozycję, która będzie się bardzo dobrze prezentowała. Dlatego warto o to w szczególny sposób zadbać. Podczas planowania zawieszania obrazów należy przede wszystkim zwrócić swoją szczególną uwagę na ich ilość oraz wielkość, ale także na dostępną na ścianie przestrzeń, a także jej otoczenie. Kompozycja, która ma być widoczna dla odbiorcy powinna się znajdować na wysokości jego oczu. Dzięki temu z całą pewnością będzie mogła się najlepiej prezentować.

Zestawianie obrazów

Bardzo istotnym aspektem podczas wieszania obrazów jest również ich właściwe ze sobą zestawianie. Wśród różnych możliwości wieszania obrazów można wymienić następujące opcje:
– zawieszenie posiadanych przez siebie obrazów w linii prostej, a największy obraz będzie znajdował się w części centralnej,
– zawieszenie obrazów w układzie A, w którym największy obraz będzie stanowił szczytowy punkt układu,
– zawieszenie obrazów w układzie kwadratowym, w którym największy obraz będzie stanowił punkt centralny.

Zasady wieszania obrazów

Podczas wieszania obrazów na ścianach warto się przede wszystkim kierować pewnymi uniwersalnymi zasadami. Najbardziej korzystnie wygląda zestawienie obrazów, które jest bardzo harmonijne oraz uporządkowane. Z całą pewnością ten widok jest bardzo przyjemny dla oka. Oprócz tego warto również pamiętać o zasadzie 2/3, która określa to, że pomiędzy ścianą a meblem powinna znajdować się dodatkowa przestrzeń. Dzięki temu obrazy zawieszane nad meblami będą się z nimi w bardzo dobry sposób komponować i zachwycać otoczenie swoim niepowtarzalnym wyglądem.

Kształt wieszanego obrazu

Podczas rozmieszczania swoich obrazów na ścianach warto również zwrócić uwagę na ich kształty, ponieważ jest to bardzo ważny aspekt, który ma duży wpływ na odbiór całej kompozycji. Kształt, kolorystyka, a także układ obrazów na ścianie ma bardzo duży wpływ na wygląd całego wnętrza. Dlatego powinno to być w odpowiedni sposób dopasowane, aby dobrze na co dzień wyglądało. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie wybór obrazów, które posiadają dość regularne kształty. Wśród nich można na przykład wymienić kwadraty lub prostokąty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *