Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś

Jak ozdobić świecznik na różnorodne okazje?

15 lutego 2022 jak ozdobić świecznik

Naturalne i delikatne światło to prawdziwe lekarstwo. Zdecydowanie nasze samopoczucie szybuje do góry, gdy rozgrzewają nas płomienie z kominka, ogniska lub świecy, którą postawimy przy sobie. Dodaje to przytulności i ciepła, szczególnie podczas zimowych i długich wieczorów lub długich, letnich spotkań na tarasach czy w ogrodowych altanach. Jak ozdobić świecznik na różnorodne okazje?

Jak ozdobić świecznik

Świece – tego nie może zabraknąć w naszym domu

Różnego rodzaju świece powinny być niezbędnym wyposażeniem każdego domu. W końcu świece – prawie jak muzyka – łagodzą obyczaje. Wyciszamy się, relaksujemy, szczególnie gdy połączymy
to także z aromatoterapią i delikatną muzyką. Także w zależności od rodzaju olejku eterycznego, na jaki się zdecydujemy, możemy dostarczyć sobie energii lub subtelnie się wyciszyć i zrelaksować. Zamiast olejku eterycznego możemy zdecydować się na świecę zapachową, która może także być świetną dekoracją naszego stołu
lub parapetu. Świece możemy zrobić sami lub kupić gotowe.
Takie w szklanych słoiczkach możemy łatwo dostosować do wnętrza naszego mieszkania. Jak ozdobić świecznik, aby komponował się z naszym otoczeniem?

Jak ozdobić świecznik?

Możemy użyć do tego różnorodne akcesoria i przedmioty, które znajdziemy w domu, w lesie czy na łące. Mogą to być zarówno różnego rodzaju patyczki, gałązki, mech, szyszki, orzechy, jarzębina, żołędzie, kasztany, igliwie, suche trawy, a także znalezione w domu sznurki, tasiemki, stare koronkowe firanki i inne tkaniny, przyprawy, suszone artykuły spożywcze jak fasola, groch, kukurydza, stare lakiery do paznokci, farby akrylowe, stare serwetki, muszelki – właściwie wszystko, co tylko przyjdzie nam do głowy. Jak ozdobić świecznik w szklanych słoiczkach? – Wystarczy przykleić przy pomocy kleju wymyśloną przez nas kompozycję z naszych materiałów. Mogą to być same kolorowe tasiemki, sznurki lub małe leszczynowe szyszki, a także koronkowe wzory z tkanin. Można je także pomalować przy pomocy farb akrylowych lub takich w sprayu.

Jak ozdobić świecznik

Świeczniki okazjonalne

Bardzo dużo przyjemności sprawia również tworzenie świeczników okazjonalnych, czyli na przykład na Boże Narodzenie lub domową uroczystość, kiedy potrzebujemy udekorować stół. Przydadzą się do tego świeże kwiaty, zielone gałązki czy delikatne wstążki – gdy dekorujemy świecznik na I Komunię Świętą lub Chrzest. Natomiast świerkowe gałązki, szyszki, kawałki drewna, brzozowa kora, mech – gdy chcemy stworzyć wyjątkową dekorację na wigilijny stół. Możemy również zakupić gotowe brokaty, dekoracyjne konfetti, sztuczny śnieg, a także wykorzystać stare ozdoby choinkowe, aby ozdobić świecznik w sposób oryginalny.

Inteligentny dom

Redakcja flora-net.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół pasjonatów roślin, aranżacji ogrodów oraz szeroko rozumianej tematyki budowlanej i wyposażenia wnętrz inspiruje do tworzenia harmonijnych i zielonych przestrzeni. Razem z nami odkryjecie tajniki ogrodowych aranżacji, praktyczne porady dotyczące roślinności oraz innowacyjne pomysły na wystrój wnętrz, tworząc wspólnie miejsce, gdzie natura splata się z estetyką i funkcjonalnością. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem budować otoczenie, które nie tylko ożywi przestrzeń, ale również wniesie radość i harmonię do Waszych domów i ogrodów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Brązowa sypialnia aranżacje
Jak rozmieścić obrazy na ścianie
jak urządzić biuro

Jesteś zainteresowany reklamą?

jak urządzić biuro