flora-net.pl

Dom i Ogród

Jak wydzielić sypialnię w kawalerce
Wnętrza

Jak wydzielić sypialnię w kawalerce, by była funkcjonalna?

Kawalerka nie jest łatwym wnętrzem do aranżacji. Najczęściej brakuje miejsca na wiele rzeczy, które chcielibyśmy w niej umieścić. Warto jednak pokusić się o wydzielenie stref w mieszkaniu, co pozwoli na bardziej praktyczne jej zaaranżowanie. Jak wydzielić sypialnię w kawalerce?

Jak wydzielić sypialnię w kawalerce? – najprostsze rozwiązanie

Jednym z najprostszych, a jednocześnie bardzo funkcjonalnych rozwiązań jest wydzielenie sypialni za pomocą regału. Można na nim ustawić kwiaty, dekoracyjne bibeloty czy książki. Ustawiając eleganckie kosze wiklinowe zyskamy dużo miejsca na niezbędne drobiazgi i jednocześnie regał będzie wyglądał bardzo atrakcyjnie. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie są pewne, czy osiągnięty efekt przypadnie im do gustu. W sytuacji, gdy takie rozwiązanie się nie sprawdzi zawsze regał można wykorzystać inaczej. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązanie jest również niski koszt metamorfozy.

Jak wydzielić sypialnię w kawalerce

Ścianka z karton-gipsu

Zastanawiając się, jak wydzielić sypialnię w kawalerce warto również wspomnieć o trwałym rozwiązaniu, jakim jest ścianka z karton-gipsu. Jest to sposób na zaaranżowanie sypialni, która będzie całkowicie oddzielona od reszty mieszkania.

Trzeba jednak zwrócić uwagę, że takie wydzielenie pomieszczenia może optycznie zmniejszyć pokój dzienny. Nie sprawdzi się to w każdym mieszkaniu. Sypialnia wydzielona za pomocą trwałych ścian będzie wyglądała elegancko tylko, gdy salon jest naprawdę dużym i jasnym pokojem.

Przeszklenie – idealne do wnętrz industrialnych

Bardzo eleganckim pomysłem, na to, żeby wydzielić sypialnię w kawalerce, jest wykorzystanie industrialnie wyglądających przeszkleń.

Jest to rozwiązanie niezwykle gustowne. Elegancko wpisuje się w styl mieszkań industrialnych oraz nowoczesnych. Trzeba jednak pamiętać, że ten rodzaj wydzielenie sypialni nie zapewnia intymności, do której często dążymy w pokoju do odpoczynku.

Zastanawiając się, jak wydzielić sypialnię w kawalerce za pomocą przeszkleń i jednocześnie uzyskać zaciszną sypialnię warto wspomnieć o inteligentnych szybach. Jest to technologia polegająca na wykorzystaniu specjalnych foli, które sprawiają, że szyba jest przezroczysta lub matowa.

Jak wydzielić sypialnię w kawalerce

Obsługa szyby jest wyjątkowo łatwa, gdyż można nią sterować za pomocą przełącznika, smartfona lub pilota. Jest to sposób na uzyskanie eleganckiego wnętrza, które jednocześnie gwarantuje intymność, której szukamy w sypialni.

Wydzielenie sypialni w kawalerce to rozwiązanie, które pozwoli na uzyskanie stref w mieszkaniu. Dzięki temu łatwiej jest zachować porządek i jednocześnie odseparować się od życia rodzinnego, co czasem jest konieczne.