flora-net.pl

Dom i Ogród

Ogród

Jak wydzielić sypialnię w kawalerce, by była funkcjonalna i elegancka?

Kawalerka nie jest łatwym wnętrzem do aranżacji. Najczęściej brakuje miejsca na wiele rzeczy, które chcielibyśmy w niej umieścić. Warto jednak pokusić się o wydzielenie stref w mieszkaniu, co pozwoli na bardziej praktyczne jej zaaranżowanie. Jak wydzielić sypialnię w kawalerce?

Regał – najprostsze rozwiązanie

Jednym z najprostszych, a jednocześnie bardzo funkcjonalnych rozwiązań jest wydzielenie sypialni za pomocą regału. Można na nim ustawić kwiaty, dekoracyjne bibeloty czy książki. Ustawiając eleganckie kosze wiklinowe zyskamy dużo miejsca na niezbędne drobiazgi i jednocześnie regał będzie wyglądał bardzo atrakcyjnie.

Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie są pewne, czy osiągnięty efekt przypadnie im do gustu. W sytuacji, gdy takie rozwiązanie się nie sprawdzi zawsze regał można wykorzystać inaczej.

Niewątpliwą zaletą tego rozwiązanie jest również niski koszt metamorfozy.

Ścianka z karton-gipsu

Zastanawiając się, jak wydzielić sypialnię w kawalerce warto również wspomnieć o trwałym rozwiązaniu, jakim jest ścianka z karton-gipsu. Jest to sposób na zaaranżowanie sypialni, która będzie całkowicie oddzielona od reszty mieszkania.

Trzeba jednak zwrócić uwagę, że takie wydzielenie pomieszczenia może optycznie zmniejszyć pokój dzienny. Nie sprawdzi się to w każdym mieszkaniu. Sypialnia wydzielona za pomocą trwałych ścian będzie wyglądała elegancko tylko, gdy salon jest naprawdę dużym i jasnym pokojem.

Przeszklenie – idealne do wnętrz industrialnych

Bardzo eleganckim pomysłem na wydzielenie sypialni w kawalerce jest wykorzystanie industrialnie wyglądających przeszkleń.

Jest to rozwiązanie niezwykle gustowne. Elegancko wpisuje się w styl mieszkań industrialnych oraz nowoczesnych. Trzeba jednak pamiętać, że ten rodzaj wydzielenie sypialni nie zapewnia intymności, do której często dążymy w pokoju do odpoczynku.

Zastanawiając się, jak wydzielić sypialnię w kawalerce za pomocą przeszkleń i jednocześnie uzyskać zaciszną sypialnię warto wspomnieć o inteligentnych szybach. Jest to technologia polegająca na wykorzystaniu specjalnych foli, które sprawiają, że szyba jest przezroczysta lub matowa.

Obsługa szyby jest wyjątkowo łatwa, gdyż można nią sterować za pomocą przełącznika, smartfona lub pilota. Jest to sposób na uzyskanie eleganckiego wnętrza, które jednocześnie gwarantuje intymność, której szukamy w sypialni.

Wydzielenie sypialni w kawalerce to rozwiązanie, które pozwoli na uzyskanie stref w mieszkaniu. Dzięki temu łatwiej jest zachować porządek i jednocześnie odseparować się od życia rodzinnego, co czasem jest konieczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *