Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś

Jak wybrać plakaty do mieszkania – rośliny, hasła czy geometria?

25 listopada 2020


Plakaty na ścianę to świetny pomysł na aranżację wnętrza. W momencie, gdy nasze ściany zaczną nam się nudzić można bez większych kosztów bardzo szybko i elegancko je odświeżyć. Jak wybrać wzór plakatu, który idealnie wpisze się w styl mieszkania?

Plakaty botaniczne

Plakaty botaniczne przedstawiają różnego rodzaju rośliny, kwiaty, liście. Jest to chętnie wybierany motyw dekoracyjny, gdyż ich rozpiętość jest bardzo duża.

Plakaty do druku rośliny to szansa na znalezienie idealnego obrazu do kuchni, sypialni czy salonu. W nowoczesnym salonie świetnie sprawdzi się liść monstery, czy zielony kaktus czy sukulenty, które są intensywne i zielone. Do romantycznej sypialni warto wybrać plakaty do druku rośliny lotosu czy eleganckiej magnolii. W przedpokoju sprawdzą się sepiowane trawy, które powiększą przestrzeń.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie plakatów botanicznych w parach, a nawet tryptykach. Dzięki temu stworzymy na ścianie autorską galerię, która będzie jedyna w swoim rodzaju.

Plakaty do druku rośliny to idealny sposób na ożywienie każdego wnętrza. Wybierając zielone rośliny na ścianę można stworzyć elegancki i gustowny pokój. Rośliny, nie tylko te prawdziwe, sprawdzają się w każdym mieszkaniu.

Plakaty, które powiększą wnętrze

Nie każde pomieszczenie jest takich rozmiarów, jak byśmy sobie tego życzyli. Plakaty to również świetny sposób na optyczne powiększenie pokoju.

Wybierając figury geometryczne, tunele, uchylone drzwi, drogi czy mosty możemy uzyskać głębie, która sprawi, ze nasz pokój lub korytarz będzie wydawał się większy niż jest w rzeczywistości.

Plakaty powiększające wnętrze to idealny pomysł do przedpokoju, który często jest wąski i długi. Wykorzystując plakat, można zrównoważyć jego proporcje.

Plakaty do pokoju dziecka

Nie tylko salon i sypialnia mogą ciekawie wyglądać udekorowane plakatami na ścianie. Pokój dziecka również może zachwycać kolorową i niebanalną atmosferą.

Dzieci bardzo szybko dorastają i zmieniają zainteresowania. Plakat na ścianę do druku to idealny pomysł na dekorację dziecinnych pokoi. Jest to szybki i jednocześnie mało kosztowny sposób na ożywienie pokoju. W momencie, gdy dziecko zmieni zainteresowania bez większych problemów można zmienić dekorację ściany.

W pokojach dziecięcych sprawdzą się plakaty z bajkowymi postaciami, śmieszne slogany czy radosne, wesołe zwierzęta.

Jak powiesić plakat?

Wieszając plakaty na ścianie można zaaranżować je w oprawie lub powiesić samodzielnie. Warto jednak pamiętać, że plakat oraz jego oprawa muszą tworzyć zwartą całość.

Plakaty bardzo elegancko wyglądają w czarnych bądź białych delikatnych ramach, które są uzupełnieniem obrazu.

Inteligentny dom

Redakcja flora-net.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół pasjonatów roślin, aranżacji ogrodów oraz szeroko rozumianej tematyki budowlanej i wyposażenia wnętrz inspiruje do tworzenia harmonijnych i zielonych przestrzeni. Razem z nami odkryjecie tajniki ogrodowych aranżacji, praktyczne porady dotyczące roślinności oraz innowacyjne pomysły na wystrój wnętrz, tworząc wspólnie miejsce, gdzie natura splata się z estetyką i funkcjonalnością. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem budować otoczenie, które nie tylko ożywi przestrzeń, ale również wniesie radość i harmonię do Waszych domów i ogrodów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Nowoczesna fontanna ogrodowa
sadzonka orzecha włoskiego
ziemia w ogrodzie

Jesteś zainteresowany reklamą?

ziemia w ogrodzie