Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś

Fajne gadżety do ogrodu – co warto wybrać?

22 lutego 2022 fajne gadżety do ogrodu

Ogród to magiczny, zielony zakątek. Ciche, spokojne i pachnące miejsce, w którym się odpoczywa i zapomina o codziennych troskach. Co ciekawe, można go zamienić w jeszcze bardziej przyjemną i przyjazną krainę. Jak? Wystarczy umieścić, poza meblami, różne praktyczne i fajne gadżety do ogrodu.

Hamak i palenisko

Zacznijmy od hamaka. Może być on sznurkowy albo materiałowy, który rozpięty jest między dwoma punktami. Najciekawszy i najbardziej wygodny jest jednak fotel hamakowy przymocowany do gałęzi drzewa. Inną alternatywą jest podwieszane łóżko brazylijskie, wykonane z wytrzymałego materiału, wyposażone w grube i jednocześnie miękkie siedzisko. Leżąc na nim można się w pełni zrelaksować.

Z kolei w zimniejsze dni i noce przyda się specjalne palenisko ogrodowe. Bezpieczne, bo zapobiega wydostaniu się ognia poza wyznaczone miejsce. Ma ono np. formę metalowego klosza albo głębokiej misy, którą osadzimy na stabilnych nóżkach. I od razu robi się ciepło i miło.

fajne gadżety do ogrodu

Ozdobne doniczki i kwietniki

Jeżeli chodzi o fajne gadżety do ogrodu, to polecane są ozdoby w postaci dekoracyjnych doniczek. One podkreślą piękno kwiatów. Ale ważne, aby były wykonane z trwałych materiałów – metalu, blachy pokrytej emalią itp. Tylko wtedy ma się pewność, że silny podmuch wiatru im nie zagrozi.

Ogród będzie pięknym miejscem, kiedy postawimy w nim także oryginalne drewniane, wiklinowe lub metalowe kwietniki. Są one dostępne w różnych kształtach. Nie tylko roweru czy wózka, ale także stojaka z sercem.

Inne gadżety do ogrodu

Na koniec wymienimy jeszcze kilka gadżetów, które pozwolą na przyjemne, radosne i komfortowe spędzenie czasu w ogrodzie. Oczywiście jest ich więcej, ale opiszemy ogólnie trzy z nich. Na pewno w stu procentach spełniają one swoją funkcję.

Późny letni wieczór. Chcemy dłużej posiedzieć na dworze. Niestety, roje komarów nie dają nam spokoju. Atakują, brzęczą, wysysają krew. Co zrobić, aby nie machać ciągle rękoma? Zaopatrzyć i w ozdobną świecę. Ma ona specjalną kompozycję zapachową, które dobrze odstrasza wszelkie owady. Wygląda jak słoik zbudowany z barwnego szkła.

fajne gadżety do ogrodu

Fajne gadżety do ogrodu

Z kategorii fajne gadżety do ogrodu, świetne są też lampki emitujące ciepłe światło. Jednak w tym miejscu należy wspomnieć ciekawszym, pomysłowym rozwiązaniu. Mowa o świecącej trawie, która doda magicznego klimatu. To źdźbła wypełnione diodami LED, które nocą rozświetlają się zielonym blaskiem.

A co z krasnalami ogrodowymi? Tak, zamieszkują one wiele ogrodów, ale warto kupić jakieś inne, modniejsze figurki. Najlepiej takie, których celem jest rozbawienie przybyłych gości. Kopiące psy to dobra opcja. Mogą one łatwy zmylić obserwatora. Dlaczego? Bo przypominają prawdziwe czworonogi. Mierzą 25 cm i są odporne na deszcz oraz mróz.

Inteligentny dom

Redakcja flora-net.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół pasjonatów roślin, aranżacji ogrodów oraz szeroko rozumianej tematyki budowlanej i wyposażenia wnętrz inspiruje do tworzenia harmonijnych i zielonych przestrzeni. Razem z nami odkryjecie tajniki ogrodowych aranżacji, praktyczne porady dotyczące roślinności oraz innowacyjne pomysły na wystrój wnętrz, tworząc wspólnie miejsce, gdzie natura splata się z estetyką i funkcjonalnością. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem budować otoczenie, które nie tylko ożywi przestrzeń, ale również wniesie radość i harmonię do Waszych domów i ogrodów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Nowoczesna fontanna ogrodowa
sadzonka orzecha włoskiego
ziemia w ogrodzie

Jesteś zainteresowany reklamą?

ziemia w ogrodzie