Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś

Nowoczesna fontanna ogrodowa z obiegiem zamkniętym

20 grudnia 2023 Nowoczesna fontanna ogrodowa

Fontanny ogrodowe cieszą się dużą popularnością w roli estetycznego dodatku do przydomowej przestrzeni. Dodatkowo obiekty tego typu pomagają nawilżyć powietrze, dzięki czemu pełnią również funkcję użytkową. Aktualnie coraz więcej osób stawia na nowoczesne modele, które charakteryzują się przede wszystkim minimalistycznymi projektami i geometrycznymi kształtami.

Fontanny ogrodowe w stylu nowoczesnym – kształty i kolory

Nowoczesne fontanny to estetyczne dodatki, które doskonale sprawdzą się w każdym ogrodzie. Produkty tego typu są dostępne w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach, dzięki czemu można bez problemu dostosować swój wybór do konkretnej aranżacji. Polecane są przede wszystkim modele płaskie i kwadratowe, które przypominają swoim wyglądem nowoczesne, idealnie ukształtowane oczko wodne. Jeśli jednak w danym ogrodzie nie ma miejsca na tego typu fontannę, ciekawym wyborem mogą być modele pionowe – np. w formie długich słupów albo ścianek. Ich wygląd perfekcyjnie pasuje do nowoczesnych projektów: fontannę w takiej formie można postawić m.in. między kwiatami czy przy meblach ogrodowych.

Ciekawą opcją będą również fontanny złożone z kilku elementów, pomiędzy którymi przelewana jest woda. Odznaczają się one eleganckim wyglądem, dzięki czemu świetnie sprawdzą się w ogrodach klasycznych i w aranżacjach w stylu glamour.

W jakich miejscach warto postawić na nowoczesną fontannę ogrodową z obiegiem zamkniętym?

Fontanny ogrodowe w stylu nowoczesnym są najczęściej wykonywane z drewna lub stali. To bardzo uniwersalne materiały, które odznaczają się ponadczasową estetyką, a jednocześnie są dość łatwe w czyszczeniu. Dzięki temu fontanna ogrodowa z obiegiem zamkniętym może sprawdzić się nie tylko w ogrodach zaaranżowanych w stylu nowoczesnym, lecz także japońskim, industrialnym, boho czy glamour. W każdym z nich będzie to atrakcyjna i funkcjonalna ozdoba, która dodaje całości szyku i elegancji. Warto przy tym podkreślić, że jest to ekologiczne rozwiązanie – woda porusza się dzięki pompie, która zapewnia stałą pracę fontanny. Dzięki temu nie ma dodatkowego zużycia wody, co pozwala ograniczyć koszty i skuteczniej zadbać o środowisko.

Materiał zewnętrzny

Inteligentny dom

Redakcja flora-net.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół pasjonatów roślin, aranżacji ogrodów oraz szeroko rozumianej tematyki budowlanej i wyposażenia wnętrz inspiruje do tworzenia harmonijnych i zielonych przestrzeni. Razem z nami odkryjecie tajniki ogrodowych aranżacji, praktyczne porady dotyczące roślinności oraz innowacyjne pomysły na wystrój wnętrz, tworząc wspólnie miejsce, gdzie natura splata się z estetyką i funkcjonalnością. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem budować otoczenie, które nie tylko ożywi przestrzeń, ale również wniesie radość i harmonię do Waszych domów i ogrodów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Nowoczesna fontanna ogrodowa
sadzonka orzecha włoskiego
ziemia w ogrodzie

Jesteś zainteresowany reklamą?

ziemia w ogrodzie