Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś

Jak prezentuje się skandynawski minimalizm w naszych mieszkaniach?

6 stycznia 2021


Styl skandynawski już kilka lat temu przebojem wdarł się do naszych serc i mieszkań. Nie ma się czemu dziwić. Mieszkania w stylu skandynawskim są jasne, radosne oraz pełne praktycznych rozwiązań, który sprawdzają się nawet w niewielkich mieszkaniach. Jak wygląda skandynawski minimalizm w naszych mieszkaniach?

Meble – prostota i funkcjonalność

Skandynawski minimalizm jest bardzo dobrze widoczny w meblach, które mają prostą, a nawet surową formę. Są pozbawione ozdobnych detali i zawsze są funkcjonalne.

Skandynawowie bardzo cenią naturalne materiały. Widać to również na meblach, które najczęściej są drewniane. Nie zawsze mają naturalny kolor drewna, często są rozbielone, dzięki czemu mieszkanie wydaje się jasne i jednocześnie przestronne.

Skandynawskie krzesła są duże, wygodne, a siedzenie w nich to prawdziwa przyjemność. Krzesła tapicerowane przeważnie mają stonowaną kolorystykę. Szare, beżowe czy białe krzesła idealnie wpisują się w przestrzeń. Trzeba pamiętać, że skandynawskie krzesła są na drewnianych, delikatnych nogach, co daje wrażenie, że meble są subtelne i zgrabne.

Oświetlenie w roli głównej

W stylistyce skandynawskiej oświetlenie odgrywa bardzo znaczącą rolę. Światło górne oraz boczne lampki to bardzo znaczący element dekoracyjny mieszkania.

Skandynawski minimalizm jest również widoczny w konstrukcji lamp. Klosze są z drewna, metalu, wikliny i szkła. Są to proste, a nawet można powiedzieć surowe formy. Ich najważniejszym zadaniem jest dawanie dużej ilości światła, tak by przestrzeń była jasna i radosna. Wszystko na przekór skandynawskiej aurze.

Bardzo ważne jest nie tylko oświetlenie górne, ale również lampy stojące, które można postawić na stoliku, podłodze, komodzie czy parapecie. Im więcej źródeł światła znajduje się w pomieszczeniu, tym jest ono przytulniejsze.

Oświetlając mieszkanie nie można zapomnieć o świecach, latarenkach, czy świetlnych girlandach rozwieszonych na ścianie czy nad oknem.

Jasna kolorystyka

Kolejnym, charakterystycznym elementem skandynawskiego stylu są kolory, które są jasne, delikatne i subtelne.

Szarość, biel, beż to podstawowe kolory. W dodatkach znajdziemy delikatne błękity, rozbielone pastele czy słoneczne, żółte barwy. Skandynawski minimalizm nie toleruje ścian kolorowych i barwnych. Biel jest najlepszym rozwiązaniem.

W dodatkach zobaczymy czerń, która idealnie kontrastuje z jasnym wnętrzem. Butelkowa zieleń, granat czy kolor musztardowy są charakterystyczne i sprawiają, że wnętrze nie jest mdłe i rozmyte. Są to pomieszczenia eleganckie, jasne i przyjazne.

Inteligentny dom

Redakcja flora-net.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół pasjonatów roślin, aranżacji ogrodów oraz szeroko rozumianej tematyki budowlanej i wyposażenia wnętrz inspiruje do tworzenia harmonijnych i zielonych przestrzeni. Razem z nami odkryjecie tajniki ogrodowych aranżacji, praktyczne porady dotyczące roślinności oraz innowacyjne pomysły na wystrój wnętrz, tworząc wspólnie miejsce, gdzie natura splata się z estetyką i funkcjonalnością. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem budować otoczenie, które nie tylko ożywi przestrzeń, ale również wniesie radość i harmonię do Waszych domów i ogrodów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Nowoczesna fontanna ogrodowa
sadzonka orzecha włoskiego
ziemia w ogrodzie

Jesteś zainteresowany reklamą?

ziemia w ogrodzie