Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś

Pielęgnacja ogrodów – przyjemność czy udręka?

7 listopada 2020

Mieszkańcy domów jednorodzinnych mają z pewnością wiele powodów do uśmiechu i radości. Nie muszą oni słuchać uciążliwych hałasów zza ściany czy znad sufitu, co rano mogą chodzić boso i w piżamie po swoim ogródku i mogą zorganizować wielką urodzinową imprezę w ogródku, nie martwiąc się, że jakiś sąsiad z klatki schodowej wezwie natychmiast policję. Jednak mimo tych wszystkich zalet, trzeba przyznać, że mieszkanie w domu posiada również szereg wad.

Minusy mieszkania w domku jednorodzinnym

Jednym z największych minusów mieszkania w domu a nie w mieszkaniu jest to, że posiadacze domów mają znacznie więcej pracy. Zazwyczaj domy mają większą powierzchnię niż mieszkania w bloku, co wiąże się ze znacznie większą ilością sprzątania. Często mówi się, że dom to skarbonka bez dna. I jest w tym sporo prawdy. Jeśli tylko coś ulegnie zniszczeniu, trzeba natychmiast podjąć się naprawy tego – zazwyczaj płacąc z własnej kieszeni. Nie ma tu przecież spółdzielni, która w przypadku mieszkań, ma obowiązek naprawy kaloryferów, schodów czy przeciekającego dachu. W domu jednorodzinnym płaci się za to osobiście. Minusem może być również to, że zazwyczaj domy umiejscowione są poza centrum dużych miast. Tam królują wieżowce i bloki wielorodzinne. Dojazdy to coś, na co wielu posiadaczy domów narzeka. Do tego dochodzi pielęgnacja ogrodów.

Dbanie o ogród – przyjemność czy udręka?

Zadbana przestrzeń wokół domu to coś, co jest naszą wizytówką. Panowie zazwyczaj regularnie ścinają trawę, nawadniają ją, aby mieć lepszy trawnik od sąsiada. To nieco śmieszna motywacja, jednak jeśli tylko jest wystarczająco skuteczna, to można brać ją pod uwagę. Oczywiście, pielęgnacja ogrodów to nie tylko koszenie trawnika. Większość osób posiada przeróżne rośliny, a które również należy dbać. Nie da się ukryć, że istnieje spora grupa osób, która otwarcie przyznaje się do tego, iż nie cierpi prac ogrodowych. Na samą myśl o konieczności renowacji ogrodzenia czy okrycia roślin przed zimą dostają oni gęsiej skórki. Jednak, czy jest to powód, aby przeprowadzić się do bloku i zrezygnować z posiadania kawałka własnej zieleni? Z pewnością nie! Takie osoby bardzo często decydują się po prostu na zlecanie tego typu prac osobom z zewnątrz. W niemal każdej mniejszej lub większej miejscowości funkcjonują firmy, które zajmują się profesjonalne pielęgnacją ogrodów. Można umówić się z nimi na przykład dwa razy do roku, aby przyjechali i zajęli się wszystkim, co wymaga zadbania i przygotowania na nadchodzący sezon.

Inteligentny dom

Redakcja flora-net.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół pasjonatów roślin, aranżacji ogrodów oraz szeroko rozumianej tematyki budowlanej i wyposażenia wnętrz inspiruje do tworzenia harmonijnych i zielonych przestrzeni. Razem z nami odkryjecie tajniki ogrodowych aranżacji, praktyczne porady dotyczące roślinności oraz innowacyjne pomysły na wystrój wnętrz, tworząc wspólnie miejsce, gdzie natura splata się z estetyką i funkcjonalnością. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem budować otoczenie, które nie tylko ożywi przestrzeń, ale również wniesie radość i harmonię do Waszych domów i ogrodów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Nowoczesna fontanna ogrodowa
sadzonka orzecha włoskiego
ziemia w ogrodzie

Jesteś zainteresowany reklamą?

ziemia w ogrodzie