Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś

Jakie kwiaty doniczkowe kwitnące wybrać do domu?

17 grudnia 2020

Kwiaty doniczkowe kwitnące to ozdoba, którą możemy cieszyć się cały rok. Kupując bukiet kwiatów ciętych niestety pomimo nawet najlepszej pielęgnacji, po jakimś czasie musimy je wyrzucić. Wbrew pozorom kwiaty kwitnące nie są trudne w uprawie, wystarczy znać podstawowe zasady ich pielęgnacji. Odwdzięczą się wtedy swoim pięknym wyglądem bardzo długo. Sprawdzą się również jako fantastyczny prezent, który będzie bardzo długo cieszył obdarowanego. Nawet róża kupiona na walentynki w doniczce, zamiast w formie bukietu, może przypominać nam o cudownych chwilach kilka lat zamiast dni. Jakie kwiaty doniczkowe kwitnące warto wybrać do swojego domu?

Anturium

Jest to roślina, którą zakupić możemy w wielu gatunkach kolorów kwiatów. Jej liście przypominają serca. Najbardziej popularne są anturium o kwiatach czerwonych i białych, jednak bez problemu znaleźć możemy takie o kwiatach fioletowych, różowych, a nawet jasnozielonych. Anturium jest rośliną tropikalną, która dobrze czuje się w miejscu o rozproszonym świetle. Należy zapewnić jej wilgotne miejsce i dużą wilgotność powietrza. Jest bardzo efektowna i elegancka, a swoim wyglądem może przypominać bukiet.

Skrzydłokwiat

Jego kwiaty mają kolor śnieżnobiały. Kwitnie dość często i jest rośliną o małych wymaganiach. Jeżeli zapewnimy mu odpowiednie warunki zachwyci nas kwiatami od lutego do października. Skrzydłokwiat lubi stanowisko cieniste oraz dość wysoką wilgotność powietrza. Jest kwiatem doniczkowym oczyszczającym powietrze. Ważne, aby nie dopuszczać do zakurzenia jego liści, dlatego najlepiej co jakiś czas przetrzeć je wilgotną szmatką.

Kalanchoe

Roślina o drobnych, delikatnych kwiatkach. Kalanchoe jest rośliną odpowiednią dla zapominalskich, ponieważ podobnie jak sukulenty, magazynuje wodę w liściach. Z tego powodu nie potrzebuje częstego podlewania. Szybciej wybaczy nam lekkie przesuszenie niż przelanie. Najlepiej ustawić go w miejscu jasnym i słonecznym.

Begonia

Begonia doniczkowa zdecydowanie może kojarzyć nam się z bukietem malutkich różyczek. Występuje w wielu odmianach kolorystycznych, a najbardziej popularne są begonie o kwiatach czerwonych, różowych, białych, pomarańczowych i żółtych. Charakteryzuje się ciemnozielonymi eleganckimi liśćmi. Jest to kwiat, który rośnie dość wysoko nawet na wysokość około 40 centymetrów. Begonię doniczkową najlepiej ustawić w miejscu słonecznym i zapewnić jej wilgotne podłoże. Warto również obrywać zwiędłe kwiatki, co dodatkowo wspomoże stymulację obfitości kwitnienia. Wartą uwagi jest Begonia Królewska o niesamowicie wybarwionych liściach.

Inteligentny dom

Redakcja flora-net.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół pasjonatów roślin, aranżacji ogrodów oraz szeroko rozumianej tematyki budowlanej i wyposażenia wnętrz inspiruje do tworzenia harmonijnych i zielonych przestrzeni. Razem z nami odkryjecie tajniki ogrodowych aranżacji, praktyczne porady dotyczące roślinności oraz innowacyjne pomysły na wystrój wnętrz, tworząc wspólnie miejsce, gdzie natura splata się z estetyką i funkcjonalnością. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem budować otoczenie, które nie tylko ożywi przestrzeń, ale również wniesie radość i harmonię do Waszych domów i ogrodów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Nowoczesna fontanna ogrodowa
sadzonka orzecha włoskiego
ziemia w ogrodzie

Jesteś zainteresowany reklamą?

ziemia w ogrodzie