Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś

Jak pielęgnować ogród w słoiku?

4 stycznia 2021


Ogród w słoiku jest coraz częściej wybieraną do domu kompozycją roślin. Wnętrze słoika odtwarza dolne poziomy lasu, dzięki czemu jego wygląd zyskuje niesamowity charakter. Oprócz fantastycznej dekoracji ogród w słoiku jest również konstrukcją zapewniającą roślinom mikroklimat. Z tego powodu jego właściwa pielęgnacja jest konieczna, aby zachować go w dobrym stanie i nie sprawić, że będzie nadawał się jedynie do wyrzucenia do śmieci.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup ogrodu w słoiku?

Ponieważ jest to na tyle oryginalna ozdoba, która świetnie będzie komponowała się z każdym wnętrzem. Na dodatek nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji, natomiast zdecydowanie przyciągnie wzrok. Kompozycje możemy tworzyć sami lub zdecydować się na zakup gotowego egzemplarza.

Jak dbać o ogród w słoiku?

Jedną z zalet tej kompozycji jest to, że nie wymaga specjalnego pielęgnowania. Zamknięty obieg wody powoduje, że rośliny rosną bez większych problemów. Ogród w słoiku jest samowystarczalny, więc jest bardzo praktyczną ozdobą dla osób, które nie potrafią pielęgnować roślin. Należy jedynie obserwować rośliny wewnątrz i interweniować, jeśli zobaczymy pleśń lub nadmiernie przesuszone podłoże.

Gdzie umieścić las w słoiku?

Aby ogród w słoiku mógł się odpowiednio rozwijać należy umieścić go w miejscu z dostępem do światła słonecznego. Jest to niezbędne do zachodzącego procesu fotosyntezy. Dobrze jest więc wybrać miejsce w pokoju od północnej lub zachodniej strony, gdzie promienie słoneczne nie są zbyt silne, tylko rozproszone. Nie powinniśmy stawiać ich również w pobliżu źródeł ciepła takich jak kominki, grzejniki lub w kuchni, gdzie temperatura wzrasta podczas gotowania posiłków.

Jak podlewać ogród w szkle

Jeżeli decydujemy się samodzielnie stworzyć swoją kompozycję, powinniśmy nawodnić ją zaraz po zasadzeniu roślin. Należy użyć niewielkiej ilości wody, ponieważ nie będzie jej ubywać ze słoika lecz wróci do ziemi skraplając się po ściankach naczynia. Najlepiej użyć wody miękkiej, czyli przefiltrowanej lub przegotowanej i ostudzonej. Nadaje się również zwykła woda kranowa, która odstała kilka godzin.

Późniejsze podlewanie ogrodu w szkle trudno określić. Ponieważ wszystko zależy od tego, jakie rośliny znajdują się w środku, jaki jest w nim poziom wilgotności oraz jak duże jest to naczynie. Ogród należy podlać dopiero wtedy, kiedy ziemia jest mocno wysuszona, a na ściankach naczynia nie widać oznak parowania. Doświadczeni kwiaciarze twierdzą, że optymalna częstotliwość podlewania takiego ogrodu w szkle wynosi nawet trzy razy do roku.

Inteligentny dom

Redakcja flora-net.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół pasjonatów roślin, aranżacji ogrodów oraz szeroko rozumianej tematyki budowlanej i wyposażenia wnętrz inspiruje do tworzenia harmonijnych i zielonych przestrzeni. Razem z nami odkryjecie tajniki ogrodowych aranżacji, praktyczne porady dotyczące roślinności oraz innowacyjne pomysły na wystrój wnętrz, tworząc wspólnie miejsce, gdzie natura splata się z estetyką i funkcjonalnością. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem budować otoczenie, które nie tylko ożywi przestrzeń, ale również wniesie radość i harmonię do Waszych domów i ogrodów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Nowoczesna fontanna ogrodowa
sadzonka orzecha włoskiego
ziemia w ogrodzie

Jesteś zainteresowany reklamą?

ziemia w ogrodzie