Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś

Jak zrobić stroik świąteczny, który będzie cieszył oczy?

13 listopada 2020


Świąteczne dekoracje od lat cieszą się niesłabnącą popularnością i choć zmieniają się mody i materiały, to wiadomo, że w polskim domu w grudniu nie może zabraknąć świątecznych akcentów.

Ozdoby kupne, czy robione własnoręcznie?

Zapracowani mieszkańcy wielkich miast najczęściej stawiają na wygodę i przed świętami kupują gotowe stroiki, pasujące barwą, kształtem i materiałami do wystroju miejskich wnętrz. Czasem taka dekoracja wykonana jest w całości z sztucznych elementów, ale coraz częściej wraca się do natury i preferuje stroiki oraz inne dekoracje z naturalnych gałązek, szyszek oraz innych części roślin. Sporą popularność zyskują też dekoracje z papieru. Jeśli ma się jednak trochę wolnego czasu, warto poświęcić go na przygotowanie dekoracji świątecznych w domu. Nawet, jeżeli będą estetyką odbiegały od tych kupionych w sklepach lub u rzemieślników, to ich dodatkową wartością będzie satysfakcja, że coś przygotowało się samodzielnie.
Można też spędzić niedzielne rodzinne popołudnie, przygotowując dekoracje bożonarodzeniowe. Oczywiście, najpierw trzeba zastanowić się, jak zrobić stroik świąteczny, jakich użyć materiałów, narzędzi i dodatków.

Rodzinne przygotowanie ozdób świątecznych

Jeśli już określimy, jakie ozdoby i z czego będziemy robić, można wybrać się na zakupy lub zamówić w Internecie kleje, brokaty, papiery ozdobne, wstążki i inne przydatne półfabrykaty. Niektóre elementy stroika czy innej dekoracji można zebrać w czasie spaceru po parku lub wycieczki do lasu. W roli ozdób w stroiku świątecznym doskonale sprawdzają się szyszki, orzechy włoskie i buczynowe, gałązki o wymyślnych kształtach, kawałki kory oraz jedlina. Gdy zbierzemy różnorodne materiały i narzędzia, możemy zastanowić się, jak zrobić stroik świąteczny, posiłkując się wiedzą z dostępnych publikacji.

Jak przygotować proste ozdoby?

Najprostszy stroik świąteczny powstanie z kilku gałązek jodły lub tui, bombek i wstążek. Można też za pomocą kleju na ciepło skleić kilka świerkowych szyszek, na których położymy świeczkę typu tealight. Nieco więcej pracy wymagać będzie przygotowanie ozdób do stroika, w przypadku, gdy nie skorzystamy z gotowych bombek, tylko zrobimy je z cekinów lub wstążek mocowanych na styropianowych formach. Ciekawie wyglądają też na stroikach pachnące i aromatyczne pierniczki, figurki z masy solnej lub gipsu, suszone plastry pomarańczy.
Oprócz stroików w niektórych domach przygotowuje się wieńce adwentowe. W ich wypadku istotne jest, by zacząć jeszcze w listopadzie, by zdążyć przed pierwsza niedzielą adwentu. Bazą tej ozdoby jest świerkowy wianek, a najistotniejszymi elementami 4 świece symbolizujące cztery niedziele adwentu.

Inteligentny dom

Redakcja flora-net.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół pasjonatów roślin, aranżacji ogrodów oraz szeroko rozumianej tematyki budowlanej i wyposażenia wnętrz inspiruje do tworzenia harmonijnych i zielonych przestrzeni. Razem z nami odkryjecie tajniki ogrodowych aranżacji, praktyczne porady dotyczące roślinności oraz innowacyjne pomysły na wystrój wnętrz, tworząc wspólnie miejsce, gdzie natura splata się z estetyką i funkcjonalnością. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem budować otoczenie, które nie tylko ożywi przestrzeń, ale również wniesie radość i harmonię do Waszych domów i ogrodów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Nowoczesna fontanna ogrodowa
sadzonka orzecha włoskiego
ziemia w ogrodzie

Jesteś zainteresowany reklamą?

ziemia w ogrodzie