Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś

Jak wybrać uchwyt do spawania?

23 grudnia 2020 spawanie

Zakup spawarki nieuchronnie wiąże się z koniecznością doboru odpowiednich akcesoriów. Jednym z nich jest uchwyt do spawania. Wybór odpowiedniego nie jest prostym zadaniem, ponieważ na rynku występuje wiele jego rodzajów. Poniższy artykuł scharakteryzuje uchwyty spawalnicze oraz wskaże, na jakie kwestie należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu.

Czym jest uchwyt do spawania?

Uchwyt spawalniczy wykorzystywany jest do spawania tak zwanymi półautomatami spawalniczymi. Podczas swojej pracy wykorzystują one drut spawalniczy. Przy wykorzystaniu metody mig/mag. Wspomniany już wcześniej drut spawalniczy znajduje się w specjalnej osłonie składającej się z gazów aktywnych bądź mieszaniny gazów obojętnych. Uchwyty do spawania wykorzystywane są do różnego rodzaju prac w zależności od kluczowego obciążenia prądowego. Mogą więc odnaleźć zastosowanie podczas dokonywania amatorskich spawów przez prywatnych posiadaczy spawarek jak również w pracach na większą skalę wymienić można tu na przykład o różnego rodzaju warsztaty oraz duże zakłady przemysłowe. Uchwyty do spawania muszą być chłodzony, proces ten jest niezwykle ważny, ponieważ warunkuje udany spaw. Lwia część uchwytów do spawania chłodzona jest przez gazy. Jednak w przypadku uchwytów spawalniczych wykorzystywanych do najcięższych zadań przy maksymalnym obciążeniu prądowym instalowany jest dedykowany układ chłodzenia za pomocą cieczy. Takie rozwiązanie pozwala zastosować nawet bardzo wysokie wartości prądu bez negatywnych konsekwencji dla sprzętu.

Charakterystyka uchwytów do spawania

Uchwyt do spawania, który chłodzony jest za pomocą gazu, z reguły stosowany jest w przypadku mniejszych spawarek. Na ich budowę składa się kilka podstawowych elementów. Wymienić można to przede wszystkim tak zwaną dyszę gazową, końcówka prądowa, odpowiednią sprężynę, właściwy palnik oraz korpus i przewód spawalniczy. Większość z wymienionych elementów ukryta jest pod warstwą gumy. Powoduje to, że są chronione przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi. Uchwyty do spawania chłodzony cieczą dedykowane są do najcięższych prac, dlatego są domeną zakładów przemysłowych. Ich budowa jest co do zasady podobna do uchwytów chłodzonych gazem i składa się z takich części jak dysza gazowa, specjalna końcówka prądowa, tuleja izolacyjna, właściwego palnika, łącznika przewodzącego prąd oraz korpusu i oczywiście kluczowego przewodu prądowo-wodnego. Wybór właściwego uchwytu do spawania jest niezwykle ważną kwestię i  dostosowany powinien być do rodzaju posiadanej spawarki. Wymienione cechy stanowią wskazówki,  którymi powinno się kierować przy zakupie uchwytu do spawania. Odpowiedni sprzęt ułatwiać będzie pracę i sprawi, że efekty będą zadowalające, Dlatego warto wybrać odpowiedni uchwyt do spawania.

sadzonka orzecha włoskiego

Redakcja flora-net.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół pasjonatów roślin, aranżacji ogrodów oraz szeroko rozumianej tematyki budowlanej i wyposażenia wnętrz inspiruje do tworzenia harmonijnych i zielonych przestrzeni. Razem z nami odkryjecie tajniki ogrodowych aranżacji, praktyczne porady dotyczące roślinności oraz innowacyjne pomysły na wystrój wnętrz, tworząc wspólnie miejsce, gdzie natura splata się z estetyką i funkcjonalnością. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem budować otoczenie, które nie tylko ożywi przestrzeń, ale również wniesie radość i harmonię do Waszych domów i ogrodów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Inteligentny dom
Tynkowanie maszynowe
mieszkania stan deweloperski

Jesteś zainteresowany reklamą?

mieszkania stan deweloperski