Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś

Tynkowanie maszynowe – szybko, dokładnie i wygodnie!

23 marca 2023 Tynkowanie maszynowe

Ręczne tynkowanie nie zawsze jest optymalnym rozwiązaniem. Gdy celem jest tynkowanie szybko, dokładnie i wygodnie, warto zdecydować się na tynki maszynowe!

Czym jest tynkowanie maszynowe?

Tynkowanie maszynowe to metoda nakładania tynku na ściany lub sufity za pomocą specjalistycznej maszyny nazywanej agregatem tynkarskim. 

Zamiast ręcznego nakładania tynku za pomocą pacy, tynkowanie maszynowe polega na użyciu maszyny do mieszania, pompowania i natryskiwania tynku na powierzchnię, co przekłada się na bardziej wydajną pracę i pozwala na uzyskanie lepszych efektów – wskazuje firma sklepagregatymalek.pl, która zajmuje się dostawą agregatów tynkarskich.

Agregaty tynkarskie są urządzeniami, które pozwalają dzięki temu na kompleksowe przygotowanie tynku oraz jego aplikację. Eliminują w ten sposób konieczność ręcznych prac, co znacznie usprawnia proces tynkowania.

Jak działają agregaty do tynkowania?

Maszyna używana do maszynowego tynkowania składa się ze zbiornika, mieszadła i pompy, które są podłączone do węża, lancy oraz do pistoletu natryskowego. 

Tynk jest mieszany w zbiorniku, a następnie pompowany wężem do pistoletu natryskowego. Pracownik trzymający w ręce lancę z pistoletem natryskuje tynk na powierzchnię.

Warto jednocześnie zaznaczyć, że tynki maszynowe mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów, na przykład tynków gipsowych, wapiennych, tłumiących, dekoracyjnych, elewacyjnych czy ogniochronnych. 

Tynkowanie maszynowe a ręczne – porównanie

Tynkowanie maszynowe ma kilka zalet w porównaniu z tynkowaniem ręcznym. Do jego najważniejszych korzyści zaliczane są:

  • Szybsza aplikacja – tynkowanie maszynowe jest szybsze niż tynkowanie ręczne, co pozwala na pokrycie większych powierzchni w krótszym czasie.
  • Równe tynki – tynkowanie za pomocą agregatu tynkarskiego pozwala na równą aplikację, co skutkuje gładkim wykończeniem nawierzchni.
  • Niższe koszty pracy – dzięki temu, że tynkowanie maszynowe wymaga mniej pracy fizycznej, przekłada się do na niższe koszty pracy.
  • Mniejsze straty materiałowe – sposób mieszania i nakładania tynku maszynowego powoduje, że można zredukować straty materiałów i obniżyć koszty.
  • Wygoda pracy – stosowanie agregatów tynkarskich powoduje, że tynkowanie jest znacznie wygodniejsze i nie męczy tak, jak nakładanie tynków ręcznie.

Kiedy stosuje się agregaty tynkarskie?

Tynkowanie maszynowe jest powszechnie stosowane w obiektach wielkopowierzchniowych, między innymi w budynkach użyteczności publicznej, komercyjnych i przemysłowych, takich jak sklepy, hotele, urzędy, biura, hale.

Również agregaty tynkarskie wykorzystywane są podczas prac w budynkach mieszkalnych – wielorodzinnych i jednorodzinnych. W przypadku budownictwa jednorodzinnego agregaty tynkarskie są najlepszym rozwiązaniem przy kompleksowym wykańczaniu lub remontowaniu wnętrz obejmującym tynkowanie.

Warto też zaznaczyć, że wiele agregatów, na przykład firmy sklepagregatymalek.pl, pozwala na prowadzenie innych prac, na przykład szpachlowania, nakładania klejów, zapraw, prowadzenia wylewek maszynowych.

Inteligentny dom

Redakcja flora-net.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół pasjonatów roślin, aranżacji ogrodów oraz szeroko rozumianej tematyki budowlanej i wyposażenia wnętrz inspiruje do tworzenia harmonijnych i zielonych przestrzeni. Razem z nami odkryjecie tajniki ogrodowych aranżacji, praktyczne porady dotyczące roślinności oraz innowacyjne pomysły na wystrój wnętrz, tworząc wspólnie miejsce, gdzie natura splata się z estetyką i funkcjonalnością. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem budować otoczenie, które nie tylko ożywi przestrzeń, ale również wniesie radość i harmonię do Waszych domów i ogrodów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Uprawnienia energetyczne G1
Inteligentny dom
Tynkowanie maszynowe

Jesteś zainteresowany reklamą?

Tynkowanie maszynowe