Strona główna
Nieruchomości
Tutaj jesteś

Poznań – którą dzielnicę wybrać?

15 lutego 2021 Poznań

Zastanawiasz się nad zakupem mieszkania w Poznaniu? Lokalizacja to jedno z czołowych kryteriów, które powinieneś wziąć pod uwagę. Każda z poznańskich dzielnic ma swój charakter oraz inną specyfikę. Dzielnie różnią się w zakresie łatwości dojazdu do centrum, dostępności terenów zielonych, a także średnich cen za metr kwadratowy. Gdzie najlepiej zamieszkać w Poznaniu? Którą dzielnicę wybrać kupując mieszkanie?

Stare Miasto

Zabytkowe centrum Poznania pozwala na co dzień cieszyć się jego ofertą kulturalną oraz zapewnia dostęp do wszystkich najważniejszych instytucji. Dużym atutem jest z pewnością łatwy dojazd do każdej innej części miasta. Jest to z pewnością dobry wybór dla osób, które są aktywne towarzysko lub singli. Ceny mieszkań należą do nieco wyższych, ale w porównaniu z innymi dużymi miastami i tak należą do przystępnych. W ofercie mieszkaniowej Starego Miasta dominują przede wszystkim klimatycznie mieszkania w kamienicach pochodzące z rynku wtórnego.

Nowe Miasto

To jedna z pięciu dawnych głównych dzielnic Poznania. W obrębie Nowego Miasta znajdują się zarówno obiekty historyczne – m.in. Ostrów Tumski oraz nowoczesna zabudowa wielorodzinna. Na terenie dzielnicy zlokalizowane są siedziby wielu firm i przedsiębiorstw, dlatego wybór tej lokalizacji może być trafiony jeśli szukasz mieszkania, z którego będziesz mieć blisko do pracy. Duża ilość zielonych skwerów, placów zabaw oraz obiektów edukacyjnych sprawia, że Nowe Miasto będzie świetnym wyborem także w przypadku rodzin z dziećmi.

Wilda

To propozycja dla osób, które cenią sobie możliwość codziennej rekreacji na świeżym powietrzu. Zlokalizowana nad Wartą Wilda to popularne miejsce letnich spotkań mieszkańców Poznania. Na terenie dzielnicy znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego, tramwaj wodny oraz liczne plaże. Całe życie społeczne koncentruje się wiec nad rzeką, a przybrzeżne tereny zapewniają możliwość codziennych spacerów oraz uprawiania joggingu. Do dyspozycji mieszkańców są również grille oraz ławki piknikowe. W Wildzie znajdziesz zarówno mieszkania pochodzące z rynku wtórnego, jak i pierwotnego, ponieważ popularna dzielnica stanowi licznych inwestycji deweloperskich.

Naramowice

Naramowice to duża dzielnica usytuowana w północnej części Poznania. Liczne tereny zielone, bogata infrastruktura handlowo-usługowa oraz ciekawe inwestycje deweloperskie sprawiają, że  nowe mieszkania Poznań Naramowice cieszą się dużym zainteresowaniem osób planujących zakup mieszkania w Poznaniu. Duży wybór dostępnych metraży oraz układów mieszkań sprawia, że własnego M2 szukają tu zarówno single, jak i rodziny z dziećmi. Potencjał rozwojowy dzielnicy przyciąga kolejnych inwestorów.

Sołacz

To willowa dzielnica Poznania. Jej największym atutem jest Park Sołacki, który stanowi popularne miejsce weekendowych spacerów mieszkańców Poznania. Spokojny charakter dzielnicy oraz kameralna zabudowa sprawiają,  że będzie to dobry wybór jeżeli zależy Ci na codziennym spokoju oraz odpoczynku po pracy. Dzielnica jest także znana ze względu na odbywające się w niej koncerty muzyki klasycznej i poezji śpiewanej.

Materiał powstał we współpracy z portalem RynekPierwotny.pl

Inteligentny dom

Redakcja flora-net.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół pasjonatów roślin, aranżacji ogrodów oraz szeroko rozumianej tematyki budowlanej i wyposażenia wnętrz inspiruje do tworzenia harmonijnych i zielonych przestrzeni. Razem z nami odkryjecie tajniki ogrodowych aranżacji, praktyczne porady dotyczące roślinności oraz innowacyjne pomysły na wystrój wnętrz, tworząc wspólnie miejsce, gdzie natura splata się z estetyką i funkcjonalnością. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem budować otoczenie, które nie tylko ożywi przestrzeń, ale również wniesie radość i harmonię do Waszych domów i ogrodów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

mieszkania stan deweloperski
Poznań

Jesteś zainteresowany reklamą?

Poznań