Strona główna
Zakupy
Tutaj jesteś

Jakie kwiaty najczęściej przynosimy na pogrzeb?

22 grudnia 2022 kwiaty pogrzeb

Kwiaty towarzyszą człowiekowi w wielu ważnych wydarzeniach. Również używane są one podczas ostatniego pożegnania jako symbol szacunku i pamięci o zmarłym. Jakie kwiaty najczęściej przynoszone są na pogrzeby?

Kiedy używa się kwiatów podczas pogrzebu?

Ostatnie pożegnanie jest podniosłym wydarzeniem, podczas którego można zauważyć wiele kwiatów w zróżnicowanych formach.

Są one używane zarówno do zdobienia trumny, urny, jak i składane w miejscu pochówku przez żałobników. Dodatkowo mogą być one wykorzystane do stworzenia dekoracji w kościele, kaplicy, przy grobie lub kolumbarium.

Kwiaty na pogrzeb – jakie są wybierane najczęściej?

Chociaż tak naprawdę na pogrzeb sprawdzą się wszystkie rodzaje kwiatów, to jednak niektóre z nich wybierane są częściej niż inne. Są to gatunki kojarzone z ceremoniami pogrzebowymi i w związku z tym stały się one również symbolami smutku, żałoby, śmierci.

Wśród najczęściej wybieranych kwiatów na pogrzeby znajdują się poniższe gatunki:

  • Chryzantemy – kojarzone są one właśnie z pogrzebami, ale również z dniem Wszystkich Świętych, gdy zdobią groby. Najczęściej wybierane są te w kolorach białym, kremowym, bordowym, pomarańczowym.
  • Lilie – kwiaty o bardzo bogatej symbolice, które oznaczają niewinność, czystość, ale również żałobę.
  • Kalie – egzotyczne kwiaty o efektownych pąkach. Najczęściej wybierane są te w kolorze białym.
  • Mieczyki – efektowne kwiaty, które ze względu na swoje spore wymiary bardzo dobrze sprawdzają się w większych kompozycjach kwiatowych.
  • Róże – kojarzone jako symbol miłości i często składane na grobach przez bliskich.
  • Goździki – popularne kwiaty, które wyróżniają się długą trwałością, dlatego mogą one przez długi czas zdobić grób.

Oczywiście, można też wybrać inne kwiaty na pogrzeb, na przykład mogą być to ulubione kwiaty osoby zmarłej czy kwiaty w kolorze, który najbardziej lubiła.

Rodzaje kompozycji florystycznych na pogrzeby

Podczas pogrzebów używane są różne rodzaje kompozycji florystycznych. Jakie z nich można wybrać?

Wieńce pogrzebowe

Wieńce to duże, okazałe kompozycje, najczęściej o kształcie okrągłym, podłużnym, lecz również mogą mieć nietypowe formy, na przykład kształt serca. Przygotowywane są z kwiatów na podstawie z liści, na przykład palmy, albo gałązek iglastych. Dekorowane są też wstęgami, na których umieszcza się napisy.

Wieniec tradycyjnie zamawia najbliższa rodzina i umieszczany jest on na trumnie lub przy urnie. Może być też zaprezentowany na stojaku. Żałobnicy również mogą zamówić własne wieńce – często określane są one jako wieńce kondolencyjne.

Kosze pogrzebowe

To rodzaj wieńców, w których umieszcza się urnę pogrzebową. Są dopasowane do niej i tworzą wokół niej elegancką kompozycję.

Wiązanki pogrzebowe

To bukiety kwiatów, które używane są głównie przez żałobników do złożenia na grobie zmarłego. W kwiaciarniach można zamówić je w różnych wariantach – mniejszych, większych, ze wstęgami i bez nich.

Pojedyncze kwiaty na pogrzeb

Na grobie można złożyć również pojedyncze kwiaty, na przykład róże, które mogą być dekorowane lub nie.

Gdzie zamówić kwiaty na pogrzeb?

Kwiaty na pogrzeb można kupić bezpośrednio w kwiaciarni, ale również można zrobić to w zakładzie pogrzebowym przy zamawianiu usług.

Zamawiając kwiaty w zakładzie pogrzebowym, można określić ich rodzaj oraz napis, jaki ma znaleźć się na wstędze. Zakład zadba również o odpowiednie zamocowanie kwiatów na trumnie, przy urnie, ustawi je na stelażach zgodnie z ustaleniami z klientem.

Warszawskie Wieńce – Kwiaciarnia Pogrzebowa Online – zapewnia bogaty asortyment kwiatów na pogrzeb. Kompozycje florystyczne, tworzone przez tę firmę, są zawsze świeże i piękne, a na życzenie klientów mogą być dostarczone na miejsce, gdzie odbywa się uroczystość żałobna.

Inteligentny dom

Redakcja flora-net.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół pasjonatów roślin, aranżacji ogrodów oraz szeroko rozumianej tematyki budowlanej i wyposażenia wnętrz inspiruje do tworzenia harmonijnych i zielonych przestrzeni. Razem z nami odkryjecie tajniki ogrodowych aranżacji, praktyczne porady dotyczące roślinności oraz innowacyjne pomysły na wystrój wnętrz, tworząc wspólnie miejsce, gdzie natura splata się z estetyką i funkcjonalnością. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem budować otoczenie, które nie tylko ożywi przestrzeń, ale również wniesie radość i harmonię do Waszych domów i ogrodów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

kwiaty pogrzeb
Nasiona na kiełki
Nowoczesne sztuczne kwiaty

Jesteś zainteresowany reklamą?

Nowoczesne sztuczne kwiaty