Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś

Jak gustownie urządzić balkon?

21 grudnia 2020


Balkon to przedłużenie naszego mieszkania. Jeśli zadbamy, by był elegancko i gustownie urządzony, będziemy mieli idealne miejsce, by wypić poranną kawę, czy wieczornego drinka z przyjaciółmi. Jak zaaranżować balkon, by był przyjemny i elegancki?

Zielona oaza

Urządzanie balkonu to przede wszystkim zaaranżowanie zielonego miejsca, w którym kwiaty będą najważniejsze.

Wybierając kwiaty na balkon, trzeba pamiętać, że nie wszystkie rośliny lubią taką samą ilość słońca. Na balkon północny, gdzie słońca jest mniej, warto wybrać takie rośliny jak fuksje, niecierpki, begonie, rumianki czy bluszcze. Na balkonie południowym sprawdzą się pelargonie, petunie, begonie, szałwie, werbeny, aksamitki, bratki czy heliotrop peruwiański. Na balkon wschodni wybieramy lobelie, stokrotki, bratki, begonie, pelargonie, werbeny. Na zachodnim balkonie sprawdzą się lawendy, aksamitki, pelargonie czy petunie.

Wygodnie siedzieć

Urządzanie balkonu to również zadbanie o miejsca do wygodnego odpoczynku. Na większym balkonie sprawdzą się wygodne leżaki, na mniejszym trzeba zadowolić się krzesłami metalowymi lub drewnianymi. Warto jednak wybrać krzesła, które mają oparcie oraz podłokietniki, dzięki temu będziemy mogli komfortowo spędzić na balkonie nawet kilka godzin.

Ciekawym i jednocześnie bardzo wygodnym rozwiązaniem są hamaki. Nie tylko można rozkładać je wtedy, gdy są potrzebne, ale również zajmują niewiele miejsca, co jest bardzo ważne, gdy nasz balkon nie jest imponujących rozmiarów.

Bardzo eleganckim rozwiązaniem są wiklinowe kosze. Można je powiesić na balkonie mocując do sufitu lub postawić na nodze. Kosz wypełniony poduchami oraz kocami jest bardzo wygodny i zachęca do spędzania w nim czasu.

Nastrojowe oświetlenie

Subtelne oświetlenie pozwoli spędzać na balkonie również godziny wieczorne. Urządzanie balkonu powinno obejmować zaprojektowanie oświetlenia, które będzie delikatnie oświetlało przestrzeń.

Wygodnym rozwiązaniem są lampki solarne, które można wstawić do donic z kwiatami. Nie tylko dają delikatne światło, ale dodatkowo sprawiają, że podświetlone kwiaty wyglądają magicznie.

Świetlne girlandy powieszone na balkonie to kolejny rodzaj oświetlenie, które wygląda bardzo elegancko. Można zawiesić je na barierce, oknie czy tuż nad stolikiem. Trzeba jednak pamiętać, że im dłużej będą znajdowały się w słońcu, tym więcej światła uzyskamy wieczorem.

Jako oświetlenie balkonu można również wykorzystać świece, które ustawione w szklanych latarenkach będą wyglądały przepięknie i jednocześnie będą bezpieczne. Nie jest dobrym pomysłem ustawianie świec bez żadnej osłony, gdyż może się okazać, że płomienie wymkną się spod kontroli.

Inteligentny dom

Redakcja flora-net.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół pasjonatów roślin, aranżacji ogrodów oraz szeroko rozumianej tematyki budowlanej i wyposażenia wnętrz inspiruje do tworzenia harmonijnych i zielonych przestrzeni. Razem z nami odkryjecie tajniki ogrodowych aranżacji, praktyczne porady dotyczące roślinności oraz innowacyjne pomysły na wystrój wnętrz, tworząc wspólnie miejsce, gdzie natura splata się z estetyką i funkcjonalnością. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem budować otoczenie, które nie tylko ożywi przestrzeń, ale również wniesie radość i harmonię do Waszych domów i ogrodów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Nowoczesna fontanna ogrodowa
sadzonka orzecha włoskiego
ziemia w ogrodzie

Jesteś zainteresowany reklamą?

ziemia w ogrodzie