Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Idealne drzwi wewnętrzne. 3 wskazówki, jak je wybrać

2 marca 2022 Idealne drzwi wewnętrzne

Drzwi wewnętrzne pełnią nie tylko rolę funkcjonalną, ale również estetyczną. Powinny być więc idealnie dopasowane do wystroju wnętrz tak, aby mogły go uzupełniać, a jednocześnie zapewniać mieszkańcom pożądany komfort.

  1. Drzwi wewnętrzne do otwartych i półotwartych przestrzeni
  2. Skrzydło drzwiowe – dobór kolorystyki
  3. Niestandardowe modele drzwi wewnętrznych

Wyboru drzwi wewnętrznych dokonuje się na lata, dlatego trzeba go dobrze przemyśleć. Ważna jest zarówno jakość, jak i design – trzeba pamiętać, że drzwi muszą pasować do obu pomieszczeń, które oddzielają.

Drzwi wewnętrzne do otwartych i półotwartych przestrzeni

Obecnie bardzo modne jest projektowanie otwartych przestrzeni dziennych w domach i mieszkaniach. W tak urządzonych wnętrzach drzwi stają się zbędne, wyjątkiem jest oddzielenie nimi łazienki, sypialni lub kuchni, jeśli mamy do czynienia z przestrzenią półotwartą. Chcąc zachować otwarty plan wnętrz, warto postawić na drzwi przeszklone, które zniwelują wrażenie „zamknięcia” i pozwolą zachować dobry dostęp światła. W tym wypadku dobrze sprawdza się szkło mleczne – bardzo modne i pasujące do wnętrz w niemal każdym stylu. Wybierając drzwi Gdańsk, warto też zwrócić uwagę na ich podobieństwo. Wykończenie drzwi nie musi być identyczne, jednak poszczególne skrzydła muszą się ze sobą komponować, szczególnie w pomieszczeniach o podobnym przeznaczeniu.

Szczególną uwagę należy zwrócić na drzwi pokojowe do sypialni. W ich przypadku bardzo ważna jest jakość, głównie poziom izolacyjności akustycznej. W sypialni powinna panować atmosfera sprzyjająca wyciszeniu, a tę mogą zapewnić dobre drzwi Porta Gdańsk.

Skrzydło drzwiowe – dobór kolorystyki

Minęły już czasy, kiedy drzwi były sprzedawane głównie w kolorze białym lub barwie naturalnego drewna. Obecnie można kupić modele w pełnej gamie kolorystycznej, łącznie z tymi, które mają różne kolory z obu stron. Odpowiednie drzwi wewnętrzne powinny pasować kolorystycznie do reszty wyposażenia, takiego jak podłogi Gdańsk, kolor ścian czy wybrane meble. Dobrze, jeśli w danym wnętrzu dominują maksymalnie trzy kolory i w tę konwencję należy wpasować drzwi.

Niestandardowe modele drzwi wewnętrznych

Inwestorzy, którzy stawiają na niekonwencjonalne wykończenia i modny design, sięgają po niestandardowe rozwiązania. W kamienicach lub wnętrzach stylizowanych montowane są więc drzwi dwuskrzydłowe, typowe dla wnętrz w stylu glamour. Białe drzwi wewnętrzne pojawiają się w przestrzeni urządzonej w stylu loftowym i minimalistycznym, a drzwi jednoskrzydłowe z ukrytą ościeżnicą we wnętrzach nowoczesnych.

Inteligentny dom

Redakcja flora-net.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół pasjonatów roślin, aranżacji ogrodów oraz szeroko rozumianej tematyki budowlanej i wyposażenia wnętrz inspiruje do tworzenia harmonijnych i zielonych przestrzeni. Razem z nami odkryjecie tajniki ogrodowych aranżacji, praktyczne porady dotyczące roślinności oraz innowacyjne pomysły na wystrój wnętrz, tworząc wspólnie miejsce, gdzie natura splata się z estetyką i funkcjonalnością. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem budować otoczenie, które nie tylko ożywi przestrzeń, ale również wniesie radość i harmonię do Waszych domów i ogrodów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Skandynawski styl dla małych mieszkań
Idealne drzwi wewnętrzne
dom rustykalny

Jesteś zainteresowany reklamą?

dom rustykalny